וובגיים - שרתי משחק
 
   
כניסת שותפים שותפים עסקיים
 
להפעלה מיידית! בחר את המשחק שלך

שרתי משחקים דף ראשי שרתי משחק
     
לחץ להגדלת התמונה   לחץ להגדלת התמונה   לחץ להגדלת התמונה  PREY - על הפיניקס שמעתם? אותו עוף מיתולוגי שנשרף עד עפר רק בשביל לשוב אל עולמנו מחדש? דוגמא ליכולותיו ניתן היה ליראות באחד מסרטי הארי פוטר, בקיצור אם אף פעם לא האמנתם בו אולי הגיע הזמן שתאמינו כי Prey, משחק שהוכרז באמצע שנות ה-90, ימי התהילה של 3D Realms (כן אותם חברה שגורמים לנו לחכות כבר 7 או 8 שנים ל-Duke Nukem Forever), חוזר אלינו לאחר מוות ממושך והוא נראה טוב מתמיד.

ב-Prey נשחק את דמותו של טומי, בן לשושלת עניפה של צ'רוקים (אחד משבטי האינדיאנים היותר ידועים) שנמצא בהילוך סרק בחייו, הוא עובד כמוסכניק, מתכחש למורשתו ולא ממש יודע מה ברצונו לעשות עם חייו. מפגש גורלי עם חייזרים עצבניים וחצופים שאוהבים לבצע חטיפות להנאתם וכדרך אגב חוטפים את טומי יחד עם חברתו וסבו מאלצים את טומי לבצע החלטה קשה - בחללית זרה וענקית, במרחק כמה קילומטרים מעל כדור הארץ עליו להחליט האם לשם שינוי ינקוט עמדה וילחם, או שמא יוותר, מה שדי מבטיח שטומי, על משפחתו, ימצאו את סופם בידי אחד מעשרות היצורים הביו מכניים שמסתובבים על הספינה... התשובה כמובן ברורה מאליו ומכאן ואילך טומי, בעזרת המורשת שלו, הופך ללוחם ללא חת בו אנו נשלוט.

הסבר קצר מסבו של טומי במישור הרוחני יסביר לנו איך לשלוט בכוחותיו החדשים שביניהם ניתן למצוא את "הליכת הנפש", מצב בו נפשו של טומי יוצאת מגופו לחקור את הסביבה. כאשר נשהה במצב זה העולם יצבע בצבעים ניגודיים ואנו נהיה מסוגלים להגיע למקומות אליהם גופנו הפיזי לא יכול להגיע, יכולת חשובה שתסייע לנו בפתירת פאזלים שונים שאחרת לא יכולנו לפתור אותם. חידוש נוסף במשחק הוא המוות - בניגוד למשחקים אחרים כאן לא נקבל את המסך המוכר של "Game Over", ולא נצטרך להשתמש ב-Quick Load (על פי רוב F9) אלא, לאחר שנספוג כמות נזק קטלנית, תשוגר נפשנו אל המישור הרוחני שם נשחק במיני משחקון קטן בו אנו יורים ברוחות שממלאות את גופנו בחיים מחדש. ירינו במספיק רוחות, נחזור מיידית, ללא זמני העלאה מרגיזים שכל כך מוכרים מהרבה משחקים. המורכבות של המשחק דורשת שרת , סרבר prey טוב.

Prey משתמש במנוע המוכר של Doom3, אבל מדובר במנוע שעבר שינויים מסיביים, הסביבה כשלעצמה נראית מאד מתאימה לאווירה תוך שאנו סוקרים חללית ענקית, חלקה ביומכנית וחלקה טכנולוגיה מתקדמת. חלקים נרחבים מהמנוע נעקרו, והמנוע עבר הסבה מלאה לשימוש ב-Direct3D מה שמבטיח בין היתר ביצועים משופרים. הנשקים במשחק גם הם לא מה שהתרגלנו לראות - רובם מגיעים מגופות החייזרים שנשאיר אחרינו ולפיכך גם הם תערובת של טכנולוגיה וביומכניקה - אחד מהם לפחות מזכיר נשק שראינו ב-Half Life 2 אבל אני אשאיר לכם לגלות במה בדיוק מדובר. וובגיים מספקת שרת PREY שעובד טוב עם הטכנולוגיה

כל כך הרבה מידע ועדיין לא נגעתי בנקודה הכי מדליקה לטעמי, הפאזלים. מזה זמן רב שאני מחכה למשחק יריות שישלב בתוכו פאזלים דינמיים ומגניבים, כאלה שייגרמו לך להעריך את המשחק באור חדש ועושה רושם ש-Prey הולך סוף סוף לענות על הדרישה הזו. כדוגמה אתן קוביה חלולה בה נתקל במהלך מסעינו שאנו יכולים לבצע בה מניפולציות - בקוביה יש מעין חור, או שביל, ועל ידי תזוזת השחקן אנו משנים את מצב כח הכבידה שלה, מה שבתורו גורם לחלק מתכתי בתוך אותו שביל לנוע ועל ידי תזוזה נכונה נפתור פאזל. כאמור ישנם גם קטעי פאזל בהם נשתמש ביכולת שלנו לצאת מהגוף.

דבר אחרון עליו אדבר הם השערים (Portal). עיגולים חלולים מרחפים אלו שדרכם ניתן לראות את המסך אליו נדלג, משמשים גם כאמצעים לתנועה מהירה מצד לצד במפה, אבל מה שיותר מגניב היא העובדה שאויבים בצידו האחד של השער יכולים לראות אותנו בדיוק כמו שאנו רואים אותם, ואף להתקיף אותנו ולרדוף אחרינו דרך אותם שערים! ברגע שהבחינו בך אין מפלט! תארו לכם כדור אש שנורה לכיוונכם מצד אחד של השער, עובר דרכו ופוגע בכם, או מפלצת אימתנית, גובה 3 מטר ונראית כמו קרנף מהגיהנום בה אתם מתבוננים דרך אותו שער, כשלפתע זו רואה אכם דרך השער בה אתם משתמשים לעקוב אחריה, וכעבור שניה היא איתכם פנים אל פנים .... בררררר, מפחיד ובעל פוטנציאל מאד קטלני!

Prey מדיף מניחוח של חדשנות כמותו לא ראיתי מזה זמן רב ומגישושים ברחבי הרשת מסתבר שאני לא היחיד שמתרגש. עם המנוע המשופצר, הרעיונות החדשניים, הפאזלים להם חיכיתי כל כך הרבה זמן עוד מימיה הראשונים של סאמוס אראן (הגיבורה הנערצת של Metroid Prime לדורותיו) והרקע הפולקלורי, Prey ללא ספק שוו

    חזרה לרשימת שרתי המשחק

שרת חינם

תשלום טלפונימשחק צבאות
צ'אט התמיכה שרתי המשחק שרת משחק דף ראשי שרתי משחק
www.WEBSTUFF.co.il :: WEBSTUFF israel :: internet solutions
דיוור ישיר | אחסון אתרים | חנות וירטואלית | שרתי משחק | שרת | משחקי רשת | בדיחות מצחיקות